| Puffulets ♥ a întrebat:

Ce credeti ca se v-a intampla cu Romania?
Astept pareri. happy

Răspuns Câştigător
| Nyku_5126 a răspuns:

Mi se pare mie, sau ai gresit intrebarea?
Cred ca intrebarea corecta ar fi: "Ce vrem sa se intample cu Romania?" Atunci da, ti-as putea da o mie de raspunsuri pentru ca as dori sa se intample multe dar daca ne punem intrebarea asta (a ta) este clar ca ceva bun nu putem raspunde. Privim la tara noastra ca la o barca fara capitan, cu o mica gaura prin care intra apa incet incet si vedem cum se scufunda dar cum gaura este mica stim ca inca mai avem speranta sa ne salveze "ceva sau.cineva". Acel ceva sau acei cineva suntem noi, cu mainele noastre trebuie sa scoatem putina (sau multa...) apa din barca noastra ca sa ne salvam pe noi, ca Romania suntem noi si nimanui nu'i va pasa si nu ne va sari in ajutor. Trebuie sa luptam pentru barca noastra nu sa asteptam sa vedem cand se loveste de'o piatra sa se scufunde de tot...

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Pfuu, la ce fel ai pus/scris intrebarea, nici eu nu ne vedem bine. Dar, e bine ca suntem curiosi.

| anad a răspuns:

Cred ca va mai juca "tot pe loc" inca vreo 20 de ani pana se mai raresc din trandafirii, crinii, portocalii patriei si vor inflori alte flori.

| gabriela a răspuns:

Va merge inainte cu bune si rele. chiar cu frana Ponta si frana de mana Crin Antonescu! Ne vomapuca de munca pentru existenta!

| Gizăz a răspuns:

Cu cei buni plecând afară şi cu cei de alde „v-a" ca tine în ţară... probabil se va alege praful de tot.

| Ancestralsoul a răspuns:

Daca bunicu era Nostradamus poate aveam un raspuns sigur, insa cum nu a fost iti voi spune ce cred.Romania va avea doar doua optiuni. Daca se va continua in acest ritm cu siguranta ca lucrurile vor fi mai tragice. Daca insa se vor aplica adevarate masuri de refacere a economiei atunci ne vom revenii, dar nu imediat, datorita crizei din UE, dar si slabei dezvoltari comparativ cu alte state membre.Restul sunt simple speculatii, presupuneri, cum vrei sa le spui, putin probabile.Insa spre calea cea buna e nevoie de toti, tu, eu, restul, sa fim uniti, sa ne ajutam, sa ne respectam, sa facem sacrificii si sa luptam pentru tara noastra, altfel stii vorba aceea:ultimul sa stinga lumina.

| matrixismyname a răspuns:

Daca vom muri (2012/2016/xxxx) nu va fi din cauza lui dumnezeu, ci din cauza noastra. Da, a noastra. Noi poluam, noi ne batem joc de planeta, de resurse, de tot.Ma mir ca am rezistat atat.

| Petronela a răspuns:

Romania peste cativa ani va ajunge foarte rau...nici nu vreau sa ma gandesc...

| ✿puffa✿ a răspuns:

Va intreb si eu ceva(nu pentru tine)big grinoare prostia? Cum sa murim oameni buni in 2012? Sau cum sa se rada de pe fata pamantului? Acum nu ca as crede in din astea dar nostradamus a prezis ca pana in 2016 va fi crizahappy, oricum vom trai mai greu, dar vom trai.normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi stearsa de pe harta la primul cutremur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sa iti dau doua raspunsuri:
un raspuns optimist: cu multa munca facuta cu pasiune de catre fiecare din noi Romania va fi remodelata, revolutia din creierele noastre a inceput DEJA
un raspuns care sa te faca sa zambesti si sa-ti dea si de gandit: in Romania vor ramane doar cei care vor cunoaste Gramatica si regulile de scriere, deci ai grija si invata sa scrii - toti ceilalti vor fi dati afara - intr-o tara de agramati!

| koool a răspuns:

Va fi sfarsitul lumii in 2012 si asta se va intampla, asa zic eu.

| CaVoU a răspuns:

Va fi rasa de pe fata pamantului

| publiculmaiubeste a răspuns:

Se duce dracu... o sa fie razboi in 1-2 ani in europa... mutativa in china laughing)

| Andreea_9978 a răspuns:

Sincer? Nici nu vreau sa ma gandeschappy