| Alexinho007 a întrebat:

Ce credeti ca va face Rusia mai departe? Va invada Ucraina? Astept cat mai multe opinii!

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acum Ucraina nu mai este o prioritate.

| sublime89 a răspuns:

Totul depinde de ce va dori sa faca Putin. Decizia va fi doar a lui. E greu de prezis, dar probabil nu va mai invada teritorii ucrainiene decat in cazul in care va avea un motiv serios. O astfel de miscare ar strica de tot relatiile cu Occidentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că Egiptul o să invadeze Yemenul, ca mai apoi Germania să ocupe Austria. De îndată ce acestea se întâmplă, eu procur o armă şi invadez Ungaria. Iar dacă, cumva, printr-o nemernicie crasă, ruşii se îndreaptă înspre Transnistria şi Basarabia, trec Carpaţii în sens invers versurilor şi omor rus cu rus, ca spic după spic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci e posibil ca in viitorul apropiat sa se adevereasca acel guvern global. Ceea ce vor sa faca masonii, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam greu, că ruşii, cel puţin în aparenţă, iau decizii opus celorlalte mari puteri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Greu,negreu,tot acolo se va ajunge. SUA, UE, sau Russia, tot mancare de peste.parerea mea e ca se va ajunge la un moment dat ca mariel puteri sa dea mana asa cum e prevestit si de acolo un guvern mondial vere. Asa se prevesteste de multi ani si tind sa cred ca se va intampla.

| 0x11111051 a răspuns:

Nu va face nimic.

Crimeea este teritoriu rusesc de peste 200 de ani! Asta Hrusciov a dorit Crimeea sa o daie RSS Ucrainene. Deasemenea el a dat si teritoriul sudic al Rep. Moldova.

Răspuns utilizator avertizat
| Jokerashul a răspuns:

Eu zic ca mai departe nu se va merge, atata a fost tot. Nu il cred pe Putin asa nebun sa vrea sa cucereasca Ucraina si sa inceapa alta razboi.Cred ca a vrut sa dovedeasca ca poate face ce vrea cu fostele URSS dar atat.

| lorenalo a răspuns:

Nu