| soofabi a întrebat:

Daca Trump era in continuare presedinte credeti ca mai invada Rusia Ucraina? De ce?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai normal ca rusia ar fi invadat ukraina, ce treaba avea cu trump?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca trump mai era presedinte, ar fi fost inca razboi in afganistan, trump vroia sa invadeze mexic si sa atace iran. Probabil ar fi fost prea ocupat sa-i "pese" de ucraina vs rusia.

| chuckmanson a răspuns:

Nu doar ca ataca, dar nu mai primea niciun fel de sancțiuni de la SUA. Trump este exact același tip de jeg de om ca Putin, deci nu e de mirare ca i-a lăudat invazia.

| soofabi explică (pentru chuckmanson):

Uau. Esti prost rau de tot.

| chuckmanson a răspuns (pentru soofabi):

Și tu ești deștept rău de tot dacă îți imaginezi că trump ar fi făcut orice să îl oprească pe putin având în vedere că nici nu ajungea președinte dacă nu îl ajuta rusia.

| SharpEagle a răspuns:

Pai, depinde cum se pune problema...Anume, fie n-ar fi invadat pentru ca la vremea aceea n-avea cu ce sa se "justifice", fie ca ar fi vrut, dar se temea ca Trump e iute de manie.
Ar mai fi si faptul ca in vremurile actuale i s-ar cam fi dat pretexte si motive de care sa se agate si pe care sa le invoce in intern si sa faca pasul asta.
Relatia dintre Ucraina si US a fost cu totul alta in vremea lui Trump, comparativ cu vremurile lui Biden (si familia).