| Sufletel92 a întrebat:

Ce credeti despre politia din ziua de azi?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici mai buna, nici mai rea decat societatea n care traim. Sunt si politisti buni, care incearca sa-si faca datoria conform atributiilor, dar sunt si otrepe, care se fofileaza, lucreaza in dorul lelii, conform principiului minimei rezistente: timpul trece, leafa merge, noi cu drag muncim. Este adevarat si ca se mediatizeaza excesiv cazurile negative si mai putin cele pozitive, precum si faptul ca suntem tentati sa ne amintim numai de necazurile avute in relatia cu politia, mai ales cei certati cu legea. S-auzim si de bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice pădure are uscăciuni.
Are multe lipsuri la cât de mare este infracţionalitatea în prezent dar atât cât pot îşi fac meseria.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Poliţia de acum este IDENTICĂ sau chiar mai oribilă decât Miliţia din vremea lui Mult-Prea-Devreme-mpuşcatu'!
"Garda-i doar o curvă, bag-o-n casă, hai s-o f. tem!"
Salut.

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Vai.nu isi fac deloc treaba. imi amintesc, ca am mers cu prietenii in oras si ne-am oprit intr-un parc.acolo erau doi care se bateau(unuia ii curgea sange din gura) si erau doi politisti si se uitau ca prostiilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o relatie cu unul de la TF Predeal constantin, un rrom nenorocit care imi hartuieste familia si acum desi au trecut 6 luni si pot sa spun ca are anunt la matrimoniale PH, deci trage concluzia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate aia cu grade muncite ofiterii sa fie ceva de capul lor dar subofiterii niste betivi ordinari daca mai sunt si rromi asta spune tot

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Tata-socru e politist[nu sunt casatorita.asa imi place sa ii spun tatalui iubitului meulaughing] deci am cea mai buna parerelaughing

Serios vorbind am aceeasi parerea ca si ioanadelasal.deci are perfecta dreptate.''este exact ca societatea in care traim''. mai mult de atat nici nu trebuie adaugat sinceroh go on

da' Tata-Socru e bun.stie meserielaughing

| soricica a răspuns:

Politia din ziua de azi e varza. Hai sa it spun o mica intamplare si iti dai singura seama ce fac ei si la ce sunt buni...
Intr-o seara eram cu gasca la un colt, deodata vine o masina si de ea coboare vreo 2 tipi care s-au luat la bataie cu un biat de la noi din gasca [avea el niste probleme], ceilalati bineinteles au sarit sa il apere pe cel din gasca noastra si i-au batut pe aia de i-au lasat intinsi pe jos intr-o balta de sange. Nu dupa mult timp se opreste o masina a politiei langa noi [ma mir cum de au venit asa repede, cred ca doar au vazut ce s-a intamplat si s-au oprit ca erau intrecere, pentru ca nu avea cine sa anunte]...ies doi gabori si intreaba ce s-a intamplat, noi le raspundem ca cei doi de jos s-au fugarit, au cazut si s-au lovit, era clar ca nu asta se intamplase, dar gaborii am dat din cap in semn ca e ok si apoi s-au urcat in masina si au plecat nimic mai mult.
Acum zi-mi si mie ce parere ti-ai format despre politia noastra. Bine noua ne-a convenit ca dhee eram implicati mai multi, dar ei nu fac altceva decat sa se plimbe si sa se uite cum se bat altii si nu intervin deloc, cel putin asa e in orasul meu, sper ca in alte locuri e mai bine desi imi e greu sa cred.
Bye:*

| dyablo_4621 a răspuns:

Nu sunt deloc mai buni decat cei din perioada comunista.
aceeasi atitudine, aceeasi impresie ca daca au uniforma sunt dumnezei, si aceeasi mentalitate. Am avut cateva incidente cu ei.
si nu, nu sunt certat cu legea, sunt doar tanar, ceea ce a devenit deja o incalcare a legii in Romania in opinia lor. cred ca mai trebuie sa se schimbe vreo 2 generatii ca sa poata si ei wevolua, deocamdata preiau ideile comuniste de la partenerii lor mai batrani.