| AurelionSol a întrebat:

Ce inseamna bon fiscal in original?
Este DOAR acel bon pe care il primesti la casa?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este bonul primit la casă dupa ce ai facut cumparaturile. Daca nu il mai ai, adio.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix ala de il primesti la casa e

| coco4782 a răspuns:

Bonul fiscal este bonul ce reprezinta contravaloarea unui produs si o dovada clara pentru aceasta. Bonul nefiscal e doar o dovada a valorii si se poate scoate pentru a-l avea la indemana, dar nu foloseste la nimic, pe cand cel fiscal poate fi inregistrat, facturat, decontat

| AurelionSol explică:

Un bon de la supermarket mă, de la produse alimentare,
am nevoie de el, mi s-a cerut "în original", dar eu am rămas fără el, dacă cer un duplicat sau nu stiu, acela e " în original", din câte înțeleg eu nu... Cum as putea sa fac rost de el, stiu ca rola nu se rupe...