| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna politica de stinga?

3 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Politica de stanga este orientata spre acele masuri care au in planul central grija pentru cei multi. A nu se confunda cu stanga din Romania. PSD nu este reprezentantul unei politici de stanga, ci o parte din linia a doua a PCR, altoita cu mafiotii tranzitiei.

mlm
| mlm a răspuns:

Politica de stanga este reprezentataprintr-o tendinta politica sau o alta ideologie adoptata de anumite partide politice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai se pare ca la noi s-a transformat in a face laba cu stinga. Si politica de dreapta, evident, a face laba cu dreapta