| fulgerul a întrebat:

Ce inseamna sluta in juridic?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca te-ai gandit la sulta. Aceasta este o suma de bani, data in cazul unui partaj, atunci cand nu este posibila partajarea in mod egal, pentru egalizarea partilor ce revin fiecarui partajant. Numai bine!

| fulgerul explică (pentru Ioandelasal):

Scuza-ma Ioane, tocmai ma grabeam sa nu gresesc si totusi am comis-o.Scuze! Totusi, am sa fac un abuz, sa-ti explic un caz in care sunt implicat si am nevoie de ajutor. Daca vrei si poti sa ma ajuti!?

| Ioandelasal a răspuns (pentru fulgerul):

Poti sa-mi scrii pe privat si tot asa am sa-ti raspund. Da toate detaliile necesare.

| fulgerul explică (pentru Ioandelasal):

Esti pe receptie?

| Ioandelasal a răspuns (pentru fulgerul):

Da.

| fulgerul explică (pentru alessia5158):

Scuza-ma,Alessia! Tocmai din dorinta de a nu gresii, am comis-o.Da, era vorba de sulta! Am intrat si la rubinian, insa definitia este pentru. cunoscatori.Eu vreau un raspuns-exemplificat, pentru. ca sunt in fapt.Merci oricum si daca ai studii si ma poti ajuta te rog sa o faci.