| skream1995 a întrebat:

Ce obligatii are angajatorul daca eu sunt agresat fizic sau verbal de către un client in momentul desfășurării activității la locul de munca?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie, respectiv daca ai vreo vina sau nu in declansarea agresiunii.
In orice caz colegii de munca ar trebui sa te ajute in linistirea clientului. Daca esti vinovat poti fi sanctionat disciplinar, daca nu esti vinovat poti face plangere penala, pentru loviri sau alte violente.

| alessia5158 a răspuns:

Nicio obligatie ci, din contra, poti sa fii invinuit ca, prin propriile tale actiuni sau atitudini ai declansat comportamentul agresiv al clientului.