| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre gruparea ISIS? Vor ajunge tipii ăștia în România?

Răspuns Câştigător
| 0Alexander0 a răspuns:

Nu pot sa am o parere despre o organizatie terorista, cred ca din nume rezulta totul. Pe de-o parte, sunt sanse destul de mari, Romania facand parte din Coalitia Internationala, si banuiesc ca ar incerca sa profita acum de pe urma fluxului de imigranti, dandu-se drept imigranti. Dar pe de alta parte, sunt totusi sanse minime, tinand cont ca Romania nu are influenta prea mare in politica internationala. Sa spunem ca sunt in jur de 40% sanse sa se intample (nu m-am bazat pe niste date, doar intuitia)winking

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă lăsăm emigranții să vină, probabil.

| Sociopat a răspuns:

Nu ma intereseaza.