| pisciutza19 a întrebat:

Ce parere aveti de arestarea lui Liviu Dragnea? Eu sincer cred ca acolo ii era de mult locul si in sfarsit s-a facut dreptate.

15 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Mult prea putin.
Nenorocitul ala ar trebui sa nu mai vada lumina soarelui, iar toata averea sa-i fie confiscata.

| HadesSs a răspuns:

Intr-un an e inapoi afara cu toata averea pe care o avea, daca ii confisca totul mai era ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HadesSs):

Păi de ce să-i confiște totul dacă e condamnat că a prejudiciat statul cu 4000 de euro?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da așa e dreptatea în România, mergi la pușcărie când pierzi votul laughing)
și i s-a confiscat și marea avere conformă statului de rege al corupției de vreo 4000 de euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca prea mult nu va sta. Va scrie vreo 3, 4 carti si i se va mai reduce din pedeapsa.se va da bolnav si va iesi in cateva luni de acolo. acum depinde poate i se vor mai aduce cateva acuzatii sper sa stea cat mai mult acolo.

| danaieladaniela a răspuns:

Cred ca nu trebuia sa mearga la puscarie
De ce Basescu, Boc si alti nenorociti nu sau dus? ha? ati uitat de ei? ca din cauza lor Romania este asa

| suntserios a răspuns (pentru danaieladaniela):

Si Basescu si Boc in ce dosare au fost anchetati, inculpati si condamnati?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Păi ce alegeri a pierdut Băsesculaughing))))
si-a adus aminte cineva acum că Băsescu e Petrov

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Base a piredut referendumul de suspendare. A votat jumatate de tara împotriva lui...

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

La momentul ăla, a fost mai urât decât Dragnea, ori cel puțin la fel de urât.
dar avea imunitate prezidențială.
când s-a dus mandatul, oricum era prescris tot.
Dacă pierdea în 2004, îl băga Năstase la pușcărie în 2005, cel târziu în 2006. Năstase chiar a controlat justiția mult timp.

Boc în schimb n-a lăsat niciodată impresia de baron, a lăsat impresia de marionetă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

și a câștigat referendumul...

| Nătărău a răspuns:

Nu înseamnă nimic. Fapte ca aceasta sînt făcute doar de ochii populației, să se arate că statul e nepărtinitor legislativ și deține controlul absolut și autoritatea cînd de fapt nu e așa. Din cînd în cînd mai arestează cîte un ministru, un judecător, un politician ca să nu uite lumea că cineva își face treaba.

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns:

O pedeapsa prea mica. Am inteles ca a fost bagat la inchisoare din cauza unor angajari fictive. Sper sa fie judecat si pentru furt si sa ii fie pus sechestru pe avere.