| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Klaus Iohannis? Credeti ca merita sa fie presedinte? Dar despre Victor Ponta? El merita sa fie presedinte?

36 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Dandanache):

M-am lamurit ca esti de o nesimtire crasa in ce ma priveste, dar n-am sa te rog sa-ti retragi acuzatiile pentru ca nu meriti sa ma agit pentru ele. Noua nu ni s-a spus ce e un plagiat academic. Se presupunea ca stim bine ce e un plagiat de orice fel si ni s-a atras atentia doar in ce priveste proportia pe care trebuie sa o aiba citatele din cartile de specialitate in lucrarea noastra, sa avem grija sa le marcam corespunzator asta insemnand diferenta de caractere, ghilimele si evidentierea obligatorie prin notele de subsol care faceau trimitere la lucrarea originala.

N-as fi putut plagia nici daca as fi vrut fiindca lucrarea mea de licenta si de masterat au constat in tratarea aplicata a teoriei pe cate un exemplu.

Metodologia si practica auditului public intern in cadrul institutiilor publice (licenta) si Concesionarea si inchirierea bunurilor din domeniul public.

Ambele dati au fost ocazii in care m-am familiarizat cu practicile auditului public intern care verifica modul in care sunt cheltuiti banii in insitutiile publice si respectiv cu unele aspecte privind diferentele intre concesionare, inchiriere si ce presupun ambele metode in ce priveste instrainarea unor drepturi privind bunurile din domeniul public.

Daca tu crezi ca eu am copiat lucrarile de pe net sau am platit pentru ele e absolut problema ta, refuz insa sa-ti dau dreptul sa ma calomniezi si-ar trebui sa-ti ceri scuze.

In schimb dumneata probabil abia ai terminat liceul si iti permiti cam multe. Cand vei avea mai mult bun simt si consideratie fata de o dezbatere de idei si vei intelege s-o faci fara atacuri la persoana si calomnii mizerabile, poate mai vorbim.

| Dandanache a răspuns:

Alexander, nu te-am acuzat de plagiat. Te-am acuzat ca nu ai avut ocazia sa afli ce inseamna cu adevarat scriere stiintifica si plagiat. Daca ai fi avut ocazia, atunci ai fi recunoscut cu usurinta plagiatul premierului. Nu toate facultatile ofera si pretind rigoare academica. Din moment ce tu crezi ca premierul nu a plagiat, e clar ca in facultatea ta nu s-a pus problema rigorii academice. Nu e chiar o rusine, probabil si la facultatile de sport e la fel.

Am terminat mai mult decat liceul. Am un doctorat si lucrez de ani buni in domeniul cultural. Si, in ce priveste plagiatul si metodologia scrierii stiintifice, am efectiv manuale la indemana. Ti-as fi trimis pe mail o carte pentru documentatie, in care ai fi descoperit inclusiv catalogarea tipului de plagiat al dragului nostru premier. Din pacate, te-ai simtit depasit de situatie si demascat si mi-ai dat ignore. O reactie cat se poate de specifica si idolului tau politic. Din punctul asta de vedere devine cat se poate de justificat sa il votezi.

As spicui din mesajul "politicos" si mustind de educatie pe care mi l-ai trimis in particular, dar ma tem sa nu dea vreun copil peste postarea asta.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Imi place teribil ca unii repeta ca patefonul ca Ponta minte, dand, desigur, exemple fie din ce spune presa basista ca minte sau din elucubratiile lui Basescu.

Pe de alta parte cam cum numesti faptul ca acuzi fara dovezi o persoana cu care discuti ca si-a copiat lucrarile? A, moralitatea nu se aplica decat la unii. Unii n-au voie sa minta, altii o pot face in nestire. Rusinica.

| Dandanache a răspuns:

Sa ii spuna cineva lui Alexander, dedicat slujitor al partidului unic, ca filmarile video nu au fost produse de presa basista. La fel si declaratiile contradictorii ale premierului. Cine minte, se da si singur de gol, nu trebuie sa te dea altii. Si rusinica ca incerca sa spele un partid mizerabil, a ajuns sa se murdareasca singur.

| jeann a răspuns (pentru Dandanache):

Plagiatul lui Ponta e evident ca 1+1=2
Chiar si persoanele fara o anumita pregatire ar trebui sa-si dea seama ca lucrarea de doctorat a lui Ponta e copiata daca ar compara-o cu lucrarea originala. Dar pentru ei e mai simplu sa priveasca Antena 3 si sa repete obsesiv cuvantul "basist"

| boiboiboiboiboiboiboiboiboibibiobibiobiobio a răspuns:

Ponta este un comunist. Oamenii care il sustin pe Ponta ()oamenii politici ) sunt pe planul rusesc. Iohannis si cu oamenii care il sustin()oamenii politici) sunt pe patrea Americana. Noi trebuie sa scapam de planul rusesc.