| Ami97 a întrebat:

Ce parere aveti despre noul presedinte Klaus Iohannis? Credeti ca va schimba ceva, va reusi sa faca lucruri bune pentru tara noastra?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am încredere că va fi mai bun decât contracandidatul său şi da, va reuşi să schimbe şi să mişte nişte lucruri (a şi început deja).

| Purec a răspuns (pentru NOname):

A inceput ce? aveam pretentii de la tine happy

| RAY a răspuns:

E un om care citeste totul de pe hartie, ori nu cunoaste lb romana ori nu stie sa vorbeasca, mai bine vb in germana, eu cred ca niciodata nu se va schimba nimic in Romania, din cauza mentalitati de tip oaie a populatiei si a hotiilor din varf, daca ar veni 20 de milioane de germani da as crede sau de nordici,orice popor germanic,pe el lau sutinut hoti de buzunare din Italia,Spania, Germania, betivani, hoti, aurolocari, studenti puturosi din Romania si atat ce poate face el? mareste salariul asa peste noapte sau cum vise si atat

| corbulalbrosu a răspuns:

Este prematur sa ne pronuntam dar am speranta ca nu l-am ales chiar de pomana, sper sa faca mai mult decat ceilalti la un loc.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am vrut schimbare si o avem.
Cred ca este prea devreme sa ne dam cu parerea, speram ca el va fi altfel si va face in asa fel sa nu ne dezamageasca.
Acum sa nu credeti ca o sa ne dea case/masini si alte bunuri, dar vrem o schimbare in bine si daca este majora, cu atat mai bine.
Acum depinde si de noul lui guvern.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu degeaba a fost votat de atata lume!
Trag nadejde ca schimbarile se vor produce, va face lucruri bune pentru tara in urmatorii cinci ani!
Iar daca nu poporul va avea grija sa-l santioneze!

| AdrianaBacescu a răspuns:

Parere despre Iohannis:Omul asta a facut prea mai multe pentru Sibiu nu Ponta cu gasca lui.
Sa faca ceva bine pentru tara asta.

| tudorvolcano a răspuns:

Trebuie să fim atenți la toate gesturile lui Iohannis, trebuie să știm unde merge, ce gândește, cu cine se culcă și cu cine nu.
Este un om destul de ciudat. În plus e primul președinte român de etnie germană și are cel mai mare nivel de decorație din partea statului german. Se poate să aibă protecția serviciilor secrete germane înafară de cele române.
În rest e un om ok. A reușit să atragă investitori străini în Sibiu. Sibiul este acum o enclavă a prosperității în România.
Nu știu ce poate schimba cât Ponta este prim-ministru și are majoritate parlamentară. Trebuie să așteptăm 2016, pentru că de acolo Iohannis începe cu adevărat mandatul de președinte.