| outsidethebox a întrebat:

Ce parere aveti de moralitatea firmei Johnson & Johnson legata de motivele scindarii societatii? Se vor mai scinda inca o data in 2-3 ani?

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

E chestie de economie. Ce are moralitatea aici?

| outsidethebox explică (pentru Yuoia):

Corect, deci daca pot sa imi protejez banii obtinuti fraudulos, prin inselaciune si in dauna a zeci de mii de femei care s-au imbolnavit si sufera de cancer, de ce sa nu o fac? Problema este ca daca au fost capabili sa faca asta (inselaciunea) si sa scape aproape nesifonati, de ce nu ar continua sa-si desfasoare afacerile oneroase pentru ei insa toxice pentru consumatori, nestingheriti?
Probabil si eu tot asta spun: "E chestie de economie. Ce are moralitatea aici?"!