| Flav a întrebat:

Ce parere aveti despre Cristi Diaconescu, se va alatura taberei lui Basescu, odata cu mutarea lui la partidul celor independenti? Il va 'oferta' Basescu pentru functia de ministru de externe?
Ce parere aveti despre el ca om, acum c-a demisionat din P. s. d? In cazul ca cineva l-a urmarit din propriul partid, cine credeti din fostii colegi ca i-ar fi facut-o?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este un politician, deci va juca conform intereselor si conjuncturii. Este evident ca s-a alaturat taberei lui Basescu si cu siguranta a fost deja ofertat si a acceptat anumite functii.
Eu unul nu cred ca i-au facut-o colegii de partid, dimpotriva, fara a cunoaste prea multe amanunte inclin sa cred ca i-au facut-o viitorii colegi, dar in astfel de situatii nu poti avea certitudini. Faptul ca a demisionat nu este ceva atat de deosebit, avem atatia oameni care au trecut dintr-o parte in alta si si-au schimbat peste noapte orientarea, incat pentru mine unul nici nu mai conteaza partidul sau orientarea. Conteaza doar de unde bate vantu'. Nu Sorin Ovidiu Vantu.

| Flav explică:

@MisterKat - daca nu stii, de ce ai mai raspuns? Cumva sa fii primul, sa acumulezi puncte? Nu cunosti, nu te bagi, eu asa stiu.
@anonim - faptul c-a demisionat, nu mi s-a parut un om slab. L-am urmarit aseara la Sinteza zilei, si chiar mi-a placut mult cum pune problema. De altfel, pana acum are imaginea imaculata si era singurul personaj din Psd pe care-l agream in vreun fel. Nu cred ca Pd-l il va pune pe Boc la prezidentiale, mai e timp pana atunci pana sa iasa altul in fata c-o imagine mai buna decat cea pe care si-a creat-o Boc in fata poporului roman in ultimii ani. Multumesc frumos pentru opinie.
@ady - PA.
@Dane - mai, tu mereu spui ca ai informatii from inside iar noi nu stim nimic. Esti vreun mogul cumva?hee hee

April
| April a răspuns:

Cristian Diaconescu este unul dintre pesedistii lipsiti de aroganta, agresivitate si spirit de gasca.Alaturi de Marian Sarbu pare a face nota distinctiva in politica romaneasca. Poate ca va fi ministru de externe, ceea ce mi se pare benefic pentru politica noastra externa. Oricate calificative de stupid voi primi acum, eu nu fac parte dintre cei care considera politica romaneasca una neaparat proasta.Si sunt constienta ca fara politica nu se poate, lucru dovedit de toate societatile vremurilor trecute.
Iar pentru toata tevatura eu il vad vinovat pe Nastase.

| MisterKat a răspuns:

Sincer, chiar nu stiu cine este acest om...
Oricum, daca face parte din politica, politica este o curva.

| MisterKat a răspuns:

@Flav. Nu am dat raspunsul pentru puncte. Stai linistit!

| Dan a răspuns:

Se pregateste terenul pentru anul 2014. Putin stiu ce se intampla in Romania.De fapt pe roman nu il mai intereseaza politica, ci traiul de zi cu zi.Eu imi dau seama cine i-a facut, dar tin pentru mine.

| Dan a răspuns:

Flav, nu sunt mogul ci un roman care a dat mana cu un teozof.Acest om mi-a spus multe lucruri despre politica mondiala. Unde este creierul lumii? Iti spun aceasta intrebare care mi-a spus-o acest om cand l-am intalnit.

| ady_9922 a răspuns:

Ce esti un reporter incepator de te intereseaza politica aia curva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt PSD-ista, dar vrei nu vrei auzi despre ei.Parerea mea este ca l-a sapat ori Mitrea ori Mazare. Dar, prin faptul ca a demisionat mie mi-s-a parut un om slab, cu probleme santajabile. Sigur ca se va duce la Basescu, dar nu stiu daca, asa, cu "bube" Base o sa-l scoata in fata. Politica este o c... a, asa ca aici nu ai voie sa calci stramb ca un prieten care stie ce ai facut, nu se stie cum iti devine adversar si scoate totul la iveala. Din toata balacareala de la congres, singurul lucru pe care eu il consider bun este alegerea lui Ponta.Este un lup tanar care stie cum sa lupte, cu ce arma si pana unde sa mearga sa nu calce legea.Si la alegerile prezidentiale viitoare vad candidati pe:Boc, Antonescu si Ponta.