| Mihai87 a întrebat:

Ce parere aveti despre moldoveni? Ma refer la cei din Republica Moldova!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Parerea mea e ca sunt romani de ai nostri

| Roxana121 a răspuns (pentru mona):

Corect, nemaivorbind de asta, chiar sunt ca noi. Nu dejeaba ne numim fratii de peste prut tongue

| Roxana121 a răspuns:

Tu esti moldovean? Sunt oamenii ca toti ceilanti. Au traditie lor, obiceiuri stravechi, gospodari..si fete frumoase de tot tongue

| Mihai87 explică (pentru Roxana121):

Sunt roman, pana acum nu am interactionat cu moldoveni si de aceea vreau sa stiu daca se merita sa ii iau in calcul ca potentiali amici!

| Roxana121 a răspuns (pentru Mihai87):

Welcome. Eu sunr Moldoveanca.Si din 2011 m-am inregistrat pe acest sity. Nu cred ca cineva a facut vri-o diferenta ca sunt sau nu rominca. Ma mindresc cu tara mea, si apreciezsi popru Roman. Nu este nici o diferenta inte natiunile noastre. Vei fi un norocos daca vei avea sansa sa-ti faci prietenii moldoveni sau sa-i cunosti macar personal.Vei intelege cum suntem noi de fapt.

| Mihai87 explică (pentru Roxana121):

Da, vorbesc cu o fata pe facebook care e moldoveanca, eu accept pe oricine in viata mea, important e sa ma accepte si ei pe mine, multi oameni nesanatosi la cap ii vad pe moldoveni ca pe niste rivali si nu stiu de ce, eu nu ma iau dupa ei si vreau sa cunosc cati mai multi oameni de aceasta origine!

| Roxana121 a răspuns (pentru Mihai87):

Multe rautati spun vorbe urite despre noi MOLDOVENII, dar cum toti oamenii suntem diferiti, asa di natiunile sunt diferite. Te lasa sa te convingi singur, in deosebi fetele sunt frumoase si gospodine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni, nu țin cont de naționalitate sau de orientarea sexuală dacă ești om de treabă.

| Deeedde a răspuns:

In primul rand despre moldovence se spune ca sunt foarte frumoase! Funda?