rroxi44
| rroxi44 a întrebat:

Ce parere aveti despre nominalizarea Elenei Udrea la coducerea ministerului Turismului? Dar de Ecaterina Andronescu la Invatamant? Sau de Adriean Videanu la Economie?

Răspuns Câştigător
| elaroseni a răspuns:

Pentru Elena Udrea nu mă pot pronunţa pentru că nu a mai fost în asemenea funcţie, aşa că, deşi nu mi-e simpatică, îi dau o şansă. Doamna Ecaterina Andronescu a mai fost şi învăţământul e cum e. Cei care au fost in funcţii ministeriale când nu mai sunt..."nici usturoi n-au mâncat, nici gura nu le miroase". Aşadar nu îmi inspiră încredere ca ministru (a nu se înţelege că o judec profesional; din câte am înţeles este un cadru didactic foarte bine pregătit). De Adriean Videanu ce să mai vorbesc: o părere proastă. De fapt o părere proastă despre comunitatea politică românească.

2 răspunsuri:
| stardeea a răspuns:

vai, vai de sufletele noastre manca-va-si gura...cum ar zice un conațional

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

toti trei sint out. d-na udrea se va stradui, dar nu stiu cat poate. adrian e slab, androneasca, catastrofa corupta.