| alexeanca a întrebat:

Ce parere aveti despre Elena Udrea? Inainte o comparam cu personajul filmului "Blonda de la drept"dupa care mi-am dat seama ca nu e potrivita comparatia din simplu motiv ca viata mai multor oameni este afectata de deciziile Elenei Udrea, iar viata acestor oameni nu e o comedie.Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Doamna Udrea, asa cum a si spus tatucul, este cel mai bun produs al PDL-ului. Iar asta spune multe despre PDL...
Elena Udrea a fost imaginea feminina a coruptiei din Romania, astazi pentru mine este imaginea tupeului politic romanesc.
Democratia si-a aratat in Romania toate partile ei negative, toate neajunsurile, facand ca in fruntea tarii sa ajunga astfel de personaje, cu o imagine proasta nu doar in interior, ci si in afara granitelor tarii, in presa "nemogulizata".
Probabil majoritatea stiti filmuletul "reportaj vasluian". Cu ani in urma, cand l-am vazut pentru prima data, gandul care mi-a tresarit in minte a fost ca votul protagonistei acelui reportaj are exact aceeasi valoare ca si votul meu. Si m-am resemnat cu asta, dar cand am vazut intelectuali cu pretentii, care nu doar ca isi dadeau votul, ci isi puneau cu sinceritate toate sperantele in Base si sleahta lui, mi-am dat seama ca tara asta chiar nu mai are nicio sansa.

11 răspunsuri:
| alexeanca explică:

Ioana1704 am citit cam tot ce era pe net despre doamna Udrea. Iar "fulminanta"ascensiune pe plan politic in nici-un caz nu se datoreaza "calitatilor extraodinare"din punct de vedere intelectual, asa cum ar trebui sa se intample.Am 15 ani si nu o consider nici pe departe un model demn de urmat. Din biografia ei am citit ca mereu a avut rezultate modeste, doar la generala imi amintesc ca a luat ceva premii. Dar scrie-ne aici mai multe despre dumneaei. Poate ne ajuti sa o cunoastem mai bine si sa ii descoperim calitatile ce mie personal pana acum, mi-au scapat. O zi buna!

| alexeanca explică:

@harciog admiratia ta pentru "eve" e evidenta deci nu pot decat sa ma inclin.
Dintre toti @Damoni e cea(cel)mai aproape de adevar.Mai astept insa opinii! Poate reuseste cineva sa imi schimbe parerea si sa ma faca sa devin fan inflacarat al doamnei Udrea

| alexeanca explică:

Mda...corecturile de "dupa"observatii nu prea fac cinste! Dar ma rog, a trisa e ceva normal, mai ales daca sustii actuala putere. Fac referire desigur la @april care mai inainte avea scris "orgoliu mediocru" apoi a corectat cu "orgoliul oricarui mediocru". Te asigur draga april ca numai mediocra nu sunt! Insa cred cu tarie ca admiratorii doamnei Udrea sunt sub mediocritate.
@Zenithf ce simti tu simt probabil 90% dintre locuitorii acestei tari dar stii cum se spune"cu cat esti mai cocotat cu atat caderea va fi mai dureroasa". Multi isi vor frange singuri gatul.Sunt un crestin obisnuit si provin dintr-o familie care Duminica merge la Biserica.Nu vreau sa iti spun cate "rugaciuni de bine" aud transmise celor de la putere.Sunt insa si un om practic si realist care nu se asteapta ca toate dorintele sa fie implinite insa o buna parte din ele cred ca ii vor ajunge!

| hominid dreak a răspuns:

Pentru Romania numele "Elena" este un blestem ce ne-a nenorocit de cateva decenii incoace.

| ioana1704 a răspuns:

Daca mi-ai da un ID ti-as trimite un mail, sa-i vezi biografia ei, ascensiunea, etc. Astept! O zi buna!

| ioana1704 a răspuns:

E mult de scris, sunt cam 4 -5 pagini si atunci ai sa vezi cum de s-a putut urca asa sus! Nu e model demn de urmat, parerea mea!

| Zenithf a răspuns:

Aceeasi parere despre ea ca despre oricare "om" politic din zilele noastre. I-as inchide pe toti intr-un gheto, apoi as lua niste nemti si niste japonezi si i-as pune pe ei sa conduca tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frustrati care nu santeti in stare sa treceti examenul de bacalaureat, dar va deranjeaza o femeie de succes. si asa avem putine, care ajung atat de sus.ar trebui sa fim mandri de romancele noastre.de toate. da influenteaza destinele multora fiindca este MINISTRU.conduce un MINISTER, nu conduce foamea si prostia cum vad ca fac foarte multi in ultima vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena Udrea este intruchiparea monstruozitatii si a tupeului fara fond care a aruncat Romania de pe o traiectorie normala. E motivul pentru care exista vorba "Romania este o tara frumoasa si bogata, pacat ca este populata." Nici frumoasa nu este. Mi se pare o curva grasa si blonzita, tupeista cat cuprinde, dupa care a picat Basescu in bot. Desteapta nu cred ca este. Smechera si rea, fara indoiala.

| DAMONI a răspuns:

Elena Udrea, prototipul arivistului din ziua de azi.Cocotata in cele mai inalte posturi, fara alt scop decat acela de a-si asigura prosperitatea personala si a-si satisface dorinta de putere.Multa vorbarie fara finalitate, mult lux afisat in mod ostentativ.Nu cred in modelul "Elena Udrea".

| anaarkadievna a răspuns:

Alexeanca, de fapt tu ce vrei? Sa ne convingi pe noi de parerile tale anti-Udrea.
Eu pot spune doar atat: are cel mai mare procent de fonduri europene absorbite, deci e cel mai bun ministru.
Acum tu o sa vii, cu ciuda tipic feminina, si o sa-mi spui cat de "blonda" e Udrea, nu-i asa? Din cate am observat, in special femeile au boala pe ea...