| Humanist a întrebat:

Ce parere aveti despre platforma electorala a domnului Remus Cernea? Credeti ca cineva precum dumenalui, cu viziuni umaniste-seculare, are sanse la alegerile prezidentiale?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu ce inseamna viziunile astea, dar probabil va avea votul meu in primul tur. Doar pentru ca nu este ceea ce noi numim astazi "politician".

| harciog a răspuns:

Singurul cu sanse reale nu va fi unul care sa prezinte chestii seculare care se stiu tot de secole.Viitorul va fi a celor care pot accepta teoria ca, indiferent cit de prosti pot fi cei din conducere, trebuie sa accepte transparenta totala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, doar daca face caca.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Eu is sustin pacat ca nu e la conducere dar nu prea are sansa pantru ca romanul idiot mai degraba voteaza cu hotul care iti da 1 kg de faina o data la 5 ani si fura de 1 milion de ori mai mult in fiecare zi.