| Yzzza a întrebat:

Ce parere aveti despre politicienii din tara noastra? funda pentru cel care are aceeasi parere ca si mine

12 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Sunt sigura ca parerea ta nu este tocmai una buna, dar eu sunt total indiferenta.fie ca sunt impotriva sau in comun cu ei, nu pot schimba nimic, pentru ca nu am drept de vot

| viky_2470 a răspuns:

Toti sunt numai pentru ei eu am o parere f proasta despre politicieni romani

| nutepriveste21 a răspuns:

Cine se crede mai destoinic, mai cinstit,care odata ajuns intr-o functie publica ar face totul pentru prosperitatea cetatenilor, nu ar fura, nu ar lua mita,nu si-ar crea sau ar incerca sa faca parte dintr-un grup de interese, sa,, arunce primul cu piatra''.Nu m-ai trageti in politicieni ca si ei sunt tot romani si dintre noi,, poporul'' s-au ridicat. Asta e poporul roman. Mai bine am incerca sa vedem ce se poate face pe viitor pentru a schimba mentalitatea generala.

| nOnAmE_6909 a răspuns:

Buna, nu imi pasa de politicenii, stiu doar ca sunt niste tampitioh go on :-)) vb si ei si abar n-au.

| bye a răspuns:

Sunt niste circari amatori si ordinari.

| magda_2539 a răspuns:

Parerea mea e ca sunt cam inutili. incepand cu presedintele. de cand e el la presidentie, lucrurile au ramas la fel, sau poate chiar mai rau. ma mandresc cu tara mea...dar nu si cu cei ce o conduc!

| Izabita a răspuns:

Pai...politica este super.mie una imi place foarte mult.Adevarul este ca daca guvernul nu lua acele masuri, Romania ajungea in situatia Greciei. in ultimul timp leul si-a mai revenit putin cate putin.eu sincera sa fiu ii apreciez pe cei din PDL.Psd-isti sunt niste comunisti care au furat aproape tot din tara asta. atatea uzine inchise dupa 89. in loc sa creasca exportul a crescut importul si toate astea din cauza lui Iliescu cu toata gasca lui de hotzi.(fundita?)

| stresat a răspuns:

Niste incompetenti de la a la z, cu exceptia catorva care chiar fac treaba buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o intrebare prea generala.
Ar trebui sa te referi doar la un grup politic, asa nu se poate "discuta", incearca sa ai putin mai multa maturitate, daca pui intrebari concrete si corecte, ai putea fi ajutata cu raspunsuri, din care sa intelegi mai mult din subiectul care te intereseaza.
Reformuleaza.
P.S. deci pe scurt, sunt foarte multi politicieni, de aceea nu-ti pot raspunde la intrebare;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actualii?! Sunt cam slabuti, cam moi, speram sa se mai elibereze din tiparele vechi si sa fie mai DINAMICI in viitor.
Asteptam reforme noi si care sa puna o data lucrurile la punct. Sa se termine cu coruptia, delasarea si perele malaiete.
Sunt cateva persoane care chiar se implica si ceva-ceva incepe sa miste. Guvernul trebuie sustinut si ajutat si cu idei si cu munca concreta, nu doar privitul de pe margine, in fata televizorului.
Noua generatie trebuie sa se implice in politica, pentru a alege graul de neghina si sa modeleze adevarati lideri.
Romania are nevoie de idei si de fapte, nu doar de critica, de comparatii cu ce s-a facut, nu s-a facut, ce s-a furat, cine si de la cine... Discutiile astea de piata, barfele ieftine, trebuie sa inceteze, trecutul trebuie arhivat pentru a nu fi repetat, DAR ceea ce ne intereseaza sunt planurile de viitor, SOLUTIILE pentru a progresa cu adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| Lilly095 a răspuns:

Eu nu ii consider pe conducatorii tarii noastre conducatori pentru ca sunt inapti sa faca acesst lucru.Se gandesc numai la ei si tot ceea ce fac, adica nimic important, fac doar pentru as urmari interesele(sa primeasca fonduri si alte prostii si sa convinga lumea ca merita sa fie votati si data urmatoare sustinand ca o sa scoata tara din criza). Ei tot spun ca redreseaza economia in tara noastra de atata timp si nu au facut absolut nimic bun, luand niste masuri lipsite de logica. Ei nu realizeaza ca pentru a redresa economia e nevoie de forta de munca, dar ei daca ii concediaza pe toti...a da si raspunsul la intrebarea ta: Am o parere extrem de proasta despre ei si despre tot ce fac.