| вυттєяƒℓу a întrebat:

Ce parere aveti despre respectul oamenilor fata de legi? Sunt acestea respectate? Daca nu, care este motivul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din pacate nu prea exista. Este ca in bancul cu dulaii si cateii, primii sar peste gard si ceilalti se strecoara pe sub gard.
Motive sunt multe, de la firea mai rebela a unora si pana la lacomia pentru putere si avere. Numai bine!

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Respectarea legii este invers proportional cu zerourile din conturi ( adica cu cat mai bogat este cineva cu atat mai putin respecta legile )

| ashtray a răspuns:

Respect fata de legi? nu mai exista asa ceva. acum este legea junglei, cel mai puternic invinge.