| Emanuel188 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele cu dizabilități? au aceleași drepturi ca noi dar oare sunt respectate?

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fiecare om trebuie respectat. Nu ar trebui sa avem prejudecăți fata de nimeni. Iar respectul se vede prin vorbire și conduită. Cred ca ar trebui respectat principiu, tot ce vreți sa va faca vouă oamenii, faceti-le și voi la fel.

| Yasmin875 a răspuns:

Sunt oameni obisnuiti.Ar trebui sa-i ajutăm decât să râdem de ei.Macar să încercăm să ne punem în locul lor și să ne dăm seama ce simt.