| vibers9 a întrebat:

Ce parere aveti despre rromi?
Care ar fi solutiile de viitor? exterminarea? educarea? expulzarea?
Eu cred ca am avea nevioe de un Hittler dar fara ideologii de expansiune laughing
voi ce credeti?

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Că pe măsură ce vei crește, vei avea și ceva mai multă minte, decât ai acum!
Sau asta sper, pentru tine!

| Enzo2011 a răspuns:

Din pacate in societatea de astazi poti sa judeci o etnie dupa faptele majoritatii ei de unde vin toate raspunsurile ca ar trebui castrati, exterminati au expulzati iar ei bine trebuie sa fiti constienti ca aceste lucruri chiar nu se pot din diferite motive democratice si de libertate internationala etc. si uitam sau nu stim ca printre acei rromi care bineinteles ca sunt niste (nu am cuvinte) mai exista cativa care sunt diferiti si care doresc sa invete sau sa se afirme in societate dar de cele mai ulte ori nu se poate datorita acestei fobi pe care o avem totifata de ei.Eu am in clasa un coleg rrom si care trebuie sa va spun ca ma ului total in decursul a doar un an de cand il cunosc, mi-a schimbat aproape total parerea destre rromi sau rromi deoarece este cateodata mai bine pregatit decat un roman si este altruist si ar vrea mereu sa te ajute si sa vb cu cineva despre orice, dupa ce s-a terminat acest an scolar m-am gandit la fiecare coleg cum a fost dar cand m-am gandit la el(colegul rrom) mi-am dat seama ce rau si ce inchis la minte am fost judecand atat de aspru o etnie care pana la urma nu are nici o vina caci fiecare s-a nascut acolo deoareca asa a vrut viata dar singura greseala alor este acea ca nu au incercat sa se schimbe dar imi dau seama ca u s-a putut datorita oamenilor ca noi care suntem orbiti de furie sau de frica si nu putem sa vedem dincolo de aparente cea ce se afla in interiorul fiecarui copi rrom care poate are si el un vis dar caare este spulberat de noi cei care se spune ca ar trebui sa fim mai deschisi la minte si mai rationali si sai ajutam pe cei la necaz.In conluzie sunt dezamagit din nou de oamenii din aceasta tara citind aceasta intrebare si unele raspunsuri care au fost scrise sa arate cat de "grovaz sunt eu ca am zis asta" fara se se gandeasca si la simplul fapt ca el ar putea fi in locul unui rrom sau al unui rrom.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Moarte tuturor tig@nilor! castrare + eutanasiere chimica!

| smaranditza a răspuns:

Rea parere si atitudine!
rea de tot;
chiar si tiganii sunt oameni,in ciuda tuturorprejudecatilor!
mai degraba as extinde cuvantul "rrom" la oricine, de orice nationalitate care se poarta urat, violent, etc - adica exact asa cum ai tu imaginea despre rromi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exterminat ar fi cel mai bine pentru ca nu poti scapa de gunoiul societati si nici prin educare findca nu vor o alta soluie ar fi ca copii rromi sa fie luati de la varsta 2-3 ani si educati de alti iar parinti generatia asta sa fie exterminata pentru ca ei ai invata asa pe copiii ce sa-i faci doar asa poti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca expulzarea ar fi una ideala

| yhsay a răspuns:

Eu nu vreau sa par rasista dar pana acum toti rromi de care am dat s-au dovedit a fi necinstiti (si vorbesc de oameni cunoscuti nu din auzite).

Problema totusi cred ca e lipsa de educatie si mentalitatea. Parca toti sunt impotriva noastra... Sincer, asta e lucrul care-l urasc cel mai tare la tiganii din Romania, aici parca toti sunt trasi la indigo : te injura fara motiv, se iau la cearta fara motiv, vor sa te fure cat mai repede si cat mai bine iar exemplele continua "fara numar"...

Singura "solutie" civilizata, ar fi o reeducare a lor; dar ar dura foarte mult. desi ar face mult bine generatiilor viitoare.

| Iahimder a răspuns:

Intr-adevar o intrebare foarte buna desi modul in care ai exprimat-o desemneaza ca nu ai foarte multi ani si deci nu intelegi prea bine problema. Si totusi, este posibil sa ma insel si eu happy Sa revenim insa : de unde provine in mare parte ura impotriva rromilor in Romania? Sunt pe youtube foarte multe clipuri care arata cum ne-au facut de ras in toata Europa. Nu romanii merg la cersit in Italia, nu romanii se strang in bande bine organizate care coordoneaza zeci de prostituate, trafic de droguri sau retele de cersetori. Desi este greu de rezolvat aceasta problema, solutia exista pe acolo pe undeva insa ezita sa se arate si cum nu sunt prea multi romani care sa caute aceasta rezolvare asa va si ramane, ascunsa.

| Ţiiţţţu a răspuns:

Eu as vrea sa ii extermin p toti! ha ha ha
da din pacate is o gramada sh n-am atata otrava
deci frate nu putem scapa de ei is ca furnikile se raspandesc peste totoh go on

| georgiana14 a răspuns:

Buna buna spuneti gresit, da ar trebui educati mai degraba obligati sa se scolarizeze dar nu omorati pentru ca sunt fiinte vii au suflet dar mai putina minte asta e ii suportam asa cum sunt. funda?

| Octavian007 a răspuns:

Educarea si spalarealaughing))

| vibers9 explică:

@ Mihaidavidoglu1954 Vestul e scarbit de acesti inhabitanti ai pamantului nostru.Ce minte sa am? Tu stii ca la fiecare copil Roman se nasc doi rromi? happy Suntem rusinea europei cu 550.000 de astfel de indivizi care paraziteaza statul. Acestia ne distrug imaginea cu fiecare minut cu care stau intr-o tara straina :-s.

Au ajuns rromi romani sa doarma intr-o catedrala franceza... Eu cred ca trebuie facut ceva.

| TheWomanInBlack a răspuns:

Eu nu cred asta.ce`i drept e ca putina educatie nu le-ar lipsii. uneori.dar nicidecum exterminarea.Pana la urma sunt si ei oamnei, si de multe ori romanul e mai rrom decat tiganul.

| paulbogdan a răspuns:

Sa fie toate boraciunile inpuscate in cap!

| LetMeLoveYou a răspuns:

Sa-i eutanasiem pe toti laughing)!