| Cristi2555 a întrebat:

Ce parere aveti despre valul de imigranti?
Prefer sa raspunda doar persoane care s-au documentat legat de acest subiect si sa isi sustina parerea cu argumente solide. Restul, nu va mai obositi sa scrieti.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Având în vedere că s-a pus întrebare de n-șpe ori nu mai răspund detaliat ci doar că am o părere foarte proastă și poate fi ceva la mijloc care să nu fie tocmai benefic pentru Europa. Dacă aș fi fost liderul unei grupări teroriste nu aș fi ratat oportunitatea. Și îi primim pe ăștia și o să fim obligați să îi primim și pe următorii și tot vor veni probabil și cum ai remarcat cu chestia legată de femei s-a constatat că majoritatea care au venit în Europa sunt bărbați deci culmea că femeile au rămas iar bărbații sunt niște lași incompetenți sau e doar o chestie la mijloc cum am spus. Eu aș fi recomandat să li se dea arme acestor mu.ieri în haine de bărbați ca să poată să se apare singuri și să fie trimiși să lupte, să iasă din Europa.

| Cristi2555 explică (pentru T0T):

Perfect de acord. Mlut mai bine era sa li se dea arme si mancare si sa lupte, decat sa li se dea mancare si sa stea degeaba. Bineinteles, daca era vorba de lupta, mi se pare normal sa fie ajutati si de armatele altor tari.

5 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

S-au mai pus 3, 4 intrebari pe tema asta zilele trecute.
Da, trebuie sa primim, si am o parere buna despre acest lucru. Potrivit dreptului international si legilor interne al fiecarui stat trebuie sa primeasca refugiati si sa-i cazeze sa-i integreze si incadreze pe piata muncii si in societate. Este normal sa primesti, pune-te si tu in pielea lor sa pleci in lumea larga cu copil sau fara sa dormi prin barci si sub cerul liber pentru o viata mai buna lipsita de orori, razboaie, crime etc. Deci, e bine ca exista acest lucru stipulat in dreptul international si in legile fiecarui stat din lume. La fel si dizidentii politici, este aceiasi poveste. E un lucru firesc. Este tragic sa nu stii ce te asteapta. Omul pleaca din tara de bastina, nu de bine, ci de rau. De aeea Europa anul acesta s-a confruntat cu un adevarat exod. Problema vine atunci cand ii integrezi si cand va trece un timp mai scurt sau mai lung si vei vedea daca vor deveni unii dintre ei o amenintare la siguranta nationala. Desi, ideal ar fi ca sa nu existe acest lucru.

| Cristi2555 explică (pentru Anonimuserr):

"In timp ce,, barbati" imigranti de 30 de ani isi parasesc tara si atarna la mila Europei pe care nu au halit-o niciodata, femeile au ramas sa lupte cu ISIS. Si mai si inving. Cinste lor!" ( http://www.expunere.com/rusine-grozava-isis-a-fost-invinsa-de-femei.html ). De ce nu poate Europa sa-i sprijine doar cu ARMATA, care sa lupte alaturi de ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristi2555):

Unde mai pui ca armata din Syria este mai nou o organizatie terorista si lupta impotriva propriului popor. http://www.theguardian.com/......ne-strikes

| FastAndRelaxed a răspuns:

O parere incredibil de buna avand in vedere faptul ca impreuna cu acesti imigranti "saraci" vin si 4000 de teroristiwinking