| TudorFox a întrebat:

Ce parere aveti, va veni vremea cand o sa ni se puna cipuri? Si daca da, ce va trebui sa facem?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deja le avem in telefon, card bancar si cardul de sanatate. Ne conformam

| TudorFox explică (pentru mgtow):

Ma refeream la microcip-ul ala care ni se va pune in piele

| Nemessys a răspuns (pentru TudorFox):

Suntem deja niste roboti happy ne mai trebuie cipuri?

| mgtow a răspuns (pentru TudorFox):

Animalele le au integrate daca merg in alte tari cu pasaport, stiu ca la englezi nu se va intampla asta pentru ca ei nu vor fi de acord, in UE se ajunge nu stiu cand la ce zici tu

| doctorandus a răspuns:

Delir mistic, paranoia, ala care a scris Apocalipsa habar n-avea de cipuri.

| Lioana a răspuns:

Nu se va intampla in timpul vietii tale.

| PainTech a răspuns:

Exista deja microcipuri.
Cred ca vrei sa spui daca vom fi obligati sa purtam cipuri. Ma indioesc.

| mastadont a răspuns:

Nici nu trebuie să ne mai pună cipuri că deja le folosim peste tot.

| viperbl00d234 a răspuns:

S-ar putea sa imi pierd timpul aiurea dar iti voi raspunde de treaba cu microcipurile
Sa presupunem ca in viitor un om a venit cu o idee "REVOLUTIONARA" sa implanteze cipuri in oameni, si cu ajutorul a cateva state cu influenta reusesc sa oblige oamenii sa isi introduca microcipuri in ei. Foarte multa lume e speriata de chestia asta dar sincer, daca stam sa ne gandim logic si sa analizam, chiar nu ar fi un lucru rau.
Cum ar functiona un microcip? Pai sunt 2 variante:
1. Varianta mai putin probabila (Si de care lumea ii speriata): Microcipul sa trimita informatii despre persoana la sursa,informatii precum localizare, bataile inimii (Astfel analiza omului daca ii speriat, bucuros, etc.) si alte chestii care tin de domeniile sci-fiului. Acest lucru poate fi realizabil deja cu ajutorul telefonului, care e deja purtat de oameni la ei 24/7, si daca ar alege sa se urmareasca oamenii chiar asa, asa ar face-o, prin deviceuri deja existente
2. Varianta mai probabila si cea cu care sunt de acord si,daca ar fi valabila, mi-as si pune microcip:
Microcipul sa detina informatii despre purtator precum: Buletinul persoanei, carnetul de sofer, cardul de sanatate, istoricul medical (Lucru care ar ajuta foarte mult oamenii care au nevoie de prin ajutor, paramedicii putand sa analizeze istoricul persoanei inainte sa actioneze), chiar si cazierul, si multe altele.Practic,un microcip pentru caini,dar pentru oameni,si putem vedea cat de folositoare is microcipurile cainilor. Aceste microcipuri nu au baterie sau alta sursa de energie, astfel nu se pot updata, nu pot transmite informatii despre persoana purtatoare la cineva deci nu exista riscul de a fi "urmarit" de guvern

Deci microcipurile nu sunt un lucru rau, ba chiar un lucru bun daca s-ar aplica corect, insa din pacate oamenii is speriati de filmele sci-fi de prin anii '90-'00,si deci e improbabil sa se intample acest lucru in viitorul apropriat