| ancasabina a întrebat:

Ce poti face in privinta unor vecini nesimtiti care stau deasupra ta, si incepand de la 7 dimineata pana seara la 12 noaptea haraie scaunele pe jos, trantesc, dau cu ciocanul in podea, etc, chestii din astea numai sa te scoata din sarite.Mentionez ca am avut unele conflicte cu ei, si imi fac asta in mod intentionat, deci cu vorba buna nu se va rezolva.Cu politia ma gandeam ca daca le vine la usa si nu se aude nimic nu va avea ce sa le faca, pentru ca zgomotele banuiesc ca se aud doar la mine, ei stand deasupra mea.Nu sunt nebuna, dar chiar nu se mai poate in felul asta, sa te deranjeze in special seara intre orele 9 si 12 noaptea, si dimineata de la 7 pana la 12... Ce se poate face? VA MULTUMESC!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peerturbarea linistii publice se face la orice ora din zi si din noapte, dai telefon la 112 si le explici care e situatia mai mult, inviti politia la tine in casa si cu asta basta

| Meow15 a răspuns:

Vorbeşte cu vecinii de deasupra lor să le facă la fel big grin. Asta doar aşa să vadă şi ei cum e laughing.

| perusita a răspuns:

Poti chema politia dupa ora 22 daca fac zgomot mare deoarece pertubeaza linistea publica.