| M25M a întrebat:

Ce s-ar intampla daca nu am vota, nici unul si pe nici unul, nici la alegerile acestea nici la cele prezidentiale?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

E simplu, unii vor considera ca neprezentandu-te la vot, ai votat cu ei, iar colegii lor de partid din Europa le vor tine isonul.
Cui vrei tu sa transmiti un mesaj, cand doar cu cateva luni in urma peste 7 milioane de romani l-au transmis, intr-un procent covarsitor, iar destinatarii s-au facut ca ploua?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca, prin absurd, nu s-ar prezenta nici unul la alegeri, acestea ar trebui repetate, alti bani si alta distractie, asa ca nu s-ar rezolva nimic. Pana la alegeri valabile am fi condusi tot de cei de acum.

| M25M explică (pentru Ioandelasal):

Stiu protocolul, sistemul, mecanismul, insa ma refeream daca ar intelege ceva cei de la putere, daca am transmite un mesaj, si ce ar insemna pentru noi ca popor.

| Ioandelasal a răspuns (pentru M25M):

Fii sigur ca nu ar intelege nimic. Mai mult, cei aflati la putere la momentul respectiv s-ar bucura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am face în sfârşit ceea ce ne spune imnul, ne-am deştepta.

| Kryss2404 a răspuns:

Probabil ne-ar plat cineva sa votam.RIGHT?

| M25M explică (pentru Kryss2404):

Da ar fi o posibilitate, dar ma refeream ce s-ar intampla daca am refuza sa votam, chiar si stipendiati, daca pur si simplu am spune "Nu, nu merita sa ma deranjez pentru un nimic."

| Kryss2404 a răspuns (pentru Kryss2404):

OFF am mancat un i scuzetongue

| M25M explică (pentru Kryss2404):

Nu-i nimic, am inteles despre ce era vorba.