| allube a întrebat:

Ce sanse dati formatiunii politice PDL, sau care in conceptia voastra ar merita sa castige la alegerile prezidentiale din toamna?
Se poate cu sau fara argumente.

Răspuns Câştigător
| giovana a răspuns:

@eu_o_mare_enigma, perfect ai comentat! Poporul nu intelege ca patriciul mai are doar cativa metri patrati ca sa stapaneasca Romania noastra! Si tot poporul vad ca vrea neaparat sa ii cedeze, pentru ca nu inteleg ca acesti moguli din toate celelalte partide sunt in cardasie. Singurul defect al lui Basescu este ca nu are diplomatie. Vorbeste poporului simplu, razand, glimind, dar spunand adevaruri cutremuratoare de care ne vom da seama curand, dar prea tarziu. Este cel care trage semnalul de alarma pentru ce urmeaza daca nu ne desteptam. Uitati-va si cine a intrat in Parlamentul European: Tokes, Vadim, Becali... Treziti-va! Ar fi multe de spus dar nu stiu cati inteleg pericolul!

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa mine Vadim si Becali sunt doi bufoni, cei drept Vadim e mai cizelat... PDL-ul nu stiu ce sanse mai are de cand cu EBA... PNL-ul e legat de Patriciu, PSD-ul...

daniela
| daniela a răspuns:

Poat un independent care sa nu aiba nicio orientare politica spre vreun partid sau altul... altfel va fi ca si pana acum. PDL in niciun caz. In Cel mai rau caz prefer PNL

| machupicchu a răspuns:

Cei care ar trebui sa castige alegerile viitoare(toate cele ce urmeaza) nu-si depun candidaturile... deocamdata... de ce? poate ca nu au "loc"...de escrocii timpului de dupa rev...

| giovana a răspuns:

@supersx, imagineaza-ti-l pe becali luand cuvantul in PE...pac pac avand engleza in el, pac pac daca se supara candideaza, pac pac... cine stie ce trasnaie mai scoate cu vocea aia sforaitoare! Iar ne facem de minune!
P. S. astept o noua balacareala intre vadim si becali!

| draculaq a răspuns:

Independent vrei tu, dar niciodata nu cred ca va castiga un independent.
Tot PDL castiga prezidentialele acum big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@moiadaniela, si de ce preferi tu pnl? inca nu a reusit patriciu sa puna mana pe acel perimetru castigat la haga? cum poti sa spui asta, mai? am pretentii de la tine? nu intelegi ca in aceste momente se incearca o manipulare psihologica impotriva pdl-ului si a lui basescu, tocmai pentru ca baietii destepti nu mai reusesc sa-si faca jocurile? este atat de evident, si totusi observ ca le reuseste aceasta manipulare.incearca sa intelegi ca in momentul in care toate fortele se unesc impotriva unei persoane, atunci cu siguranta ca ceva este putred la mijloc.si cu siguranta ca nu sunt ei atat de porniti pentru binele nostru, al romanilor de rand, ci tot pentru ei, insa camuflat sub acest lucru.mai gandeste-te, si nu mai da curs tuturor hotilor.eu merg pe mana pdl-ului, si a lui basescu, consider ca este cel care a incercat sa ia taurul de coarne, dovada tocmai aceasta unire a fortelor impotriva lui.astept stupizii(voturile), nu m-ar mira, insa sper sa intelegeti un singur lucru, pana cand prostimea nu se va destepta, romanii nu vor trai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanse de colaps financiar...sanse de extindere in toate ramurile economiei(aici cu ganduri necurate, adica plasare membrilor pnl in functiile importante)si in conceptia mea nu exista castigator de alegeri ci doar bufoni electorali care vor face in continuare turism politic si in toamna si peste patru ani.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@giovana - Nu inteleg care e pericolul cu Vadim si Becali. Argumente?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@giovana - ca sa pot sa raspund - si Vadim?