| numesiprenume0 a întrebat:

Ce schimba ordonanta 10 pentru persoanele sub 65 ani? O sa mai fie nevoie de o declaratie pe propria raspundere dupa 15 mai? Cat credeti ca o sa dureze pana va disparea Coronavirusul? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Ordonanța 10 nu schimbă nimic pentru persoanele sub 65 de ani; doar la cei peste 65 de ani se schimbă intervalele orare în care vor putea ieși din casă: 7-11 și 19-22, în loc de 11-13. După 15 mai nu va mai fi nevoie de declarație pe proprie răspundere. Restricții însă vor mai exista, nu vor fi permise întrunirile, petrecerile etc, nu se vor deschide mall-urile și restaurantele. Va trebui să purtăm măști tot timpul în afara locuinței proprii.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic nu schimba.
O sa afli pana pe 15 mai daca va mai fi nevoie de declaratie

| gabicoo a răspuns:

De la 1 mai pensionarii vor avea dreptul să treacă strada și pe roșu și pe verde doar dacă au declarație. După 15 mai fără declarație!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virusul o sa mai dureze pana se descopera si implementeaza un vaccin. Probabil pana in primavara lui 2021.

| Andrei200202 a răspuns:

Cum a spus Camelia, eu zic ca merită funda.