| Sawarekh a întrebat:

Ce se intampla cu acel razboi informational si care este realitatea dintre razboul Ruso-Ucraenian?

Tot aud ca rusii au distrus tot ce a primit Ucraina, arme, tancuri, etc si tot aud ca Ucraina, va ceda teritoriile in cele din urma iar NATO se astepta la cu totul altceva, fiindca ucrainienii nu au facut nici un progres.

Este adevarat?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Că ruși sunt cei tâmpiți oameni din istoria Pământului, îl mai văd și pe idiotul ăla de putin cum se lauda cu bombele, niște tâmpiți

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pare că ai niste surse dubioase se informare.

| doctorandus a răspuns:

Propaganda rusa e bazata pe minciuni de ingheata apele.

Propaganda occidentala e bazata pe fapte reale.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Bubico2022):

Ca poti face propaganda cu fapte reale + exprimat dorinte o fi peste nivelul tau intelectual. Nu toti propagandistii sunt la fel de prosti sau la fel de mincinosi.

Răspuns utilizator avertizat
| adryang78 a răspuns:

Tu chiar crezi că știe cineva cu exactitate care este realitatea? Sunt jocuri de culise de care n-avem noi suficientă imaginație să ne dăm seama, mize pe care nici nu ni le putem închipui.
Un sfat, dacă vrei să-l iei în calcul - renunță la știri, din orice sursă (TV, radio, internet). Sunt cele mai puternice surse de manipulare în masă.

| serrio a răspuns:

Un lucru este cert, atât propaganda rusa, cât și cea occidentala furnizeaza informații eronate cum e și normal, în perioada de război. Ucraina este de o importanță gesotrategică și economică deosebită atât pentru ruși, cât și pentru occidentali, nimeni nu va ceda. Cel mai probabil conflictul va fi înghețat, deoarece pentru a tranșa lucrurile este nevoie de o conflagrație totală pe care nimeni nu o dorește. Un lucru este clar în acest război pînă ce nu a cîștigat nimeni, dar cel care pierde este, în mod clar, Ucraina: pierderi omenești, orașe distruse, situație incertă etc. Cunoscându-i pe ruși consider că acești vor fi în stare să bage armele nucleare, dar nu vor ceda Ucraina. Situația este destul de urâtă, din păcate.