| zecoss70 a întrebat:

Ce se intampla daca circul fara actele masini la mine

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

@constantaproca A zis de actele la masina, nu a specificat ca are permisbatting eyelashes laughing). Da nah trebuie sa fii tu mai cu motz, omu a pus o intrebare nu a cerut sa fie criticat,winking.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Amendă și puncte penalizare.
Pa, pa.

| Silviu_Raul_1988 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Si nu te mai si cheama in alta zi pe la sectie sa prezinti actele?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Silviu_Raul_1988):

Bună.
Trebuie să te prezinți obligatoriu cu actele!
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca te prinde politia platesti o amenda (daca esti la volanul ei ). Daca esti "per pedes" poti umbla linistit fara ele la tine big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tu cum ai luat permisul de conducere daca nu ai invatat asa ceva?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ma intreb cum ai reusit sa ai permis de conducere daca nu cunosti nici macar asta?

| hax0r a răspuns:

Eu ma mir cum ai trecut examenul de pui o astfel de intrebare. nu meriti raspuns.

| cornculapte a răspuns:

Depinde de politistul care te prinde. Daca-i indulgent si inghite cand ii zici ca ti-s actele acasa, n-ai patit nimic.
Daca te prinde unul mai al dracului, iti da amenda 100 RON ca n-ai actele la tine.
Nu vreau sa te mint, dar asa stiu eu. happy

| madalicious a răspuns:

Ti se rupe permisul de conducere, sau ti se suspenda, primesti o amenda si puncte penalizare. Dar daca te prinde un politist care ti-a mai facut observatie, atunci te aresteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei era un motiv pe care-l bagau cei care nu aveau actele in regula sau nu aveau platite taxele sau revizia nefacuta. Ce spunea omul;-Decit sa dau o amenda de 10 000 000 vechi pentru rovineta mai bine spun ca le-am uitat acasa si platesc o amenda de 400 000.Vezi ca la atita informatie electronica nu mai merge trucul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te opreste teoretic 350 sau 360 amenda. practic daca e bun politistul cum a fost cu mine in seara asta 60 lei big grin

| YukiMrM a răspuns:

Pai ce sa se intample daca te opreste iti da amenda, daca nu te opreste ai scapat happy. oricum m-am dus cu fretemeu in Calarasi fara acte si nu ne-a oprit nimeni. si am plecat din Rosiorii de vede (TELEORMAN)

| tibiXpire a răspuns:

Ti se intocmeste dosar penal,, frate...ai inebunit

| Silviu_Raul_1988 a răspuns:

Ok, am inteles. Cel mai probabil te alegi cu o amenda. Dar, nu se poate sa te mai si cheme in zilele urmatoare pe la sectie sa prezinti actele?