| Danielforlafu a întrebat:

Ce se intampla daca fugi de politie si nu esti prins?
Aseara un echipaj s-a luat dupa mine si am fugit de ei si am ajuns acasa si am scapat. Oare ce risc sa mi se intample acum? Care o sa fie sanctiunile?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca erai cu masina, vor veni azi, direct la tie acasa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ei nu te-au legitimat șu nu au văzut unde locuiești și nu te cunosc, nici un risc.

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai cu mașina, proprietarul va fi chemat la poliție; dacă ești tu - îți iau carnetul + amendă. Dacă nu, el va trebui să spună cui a încredințat mașina și cel care a condus-o (adică tu) pățești ce ziceam mai sus. Dacă cumva nu ai carnet (sau e deja suspendat), ai dosar penal. Inclusiv proprietarul dacă nu ești tu.

| Wr3nch a răspuns:

Intrebarea mai buna e ce ai facut de ai fugit de politie?

| Frank51 a răspuns:

Dacă eram în America veneau la ușă cu un mandat de arestare, dar fiind în Românica mă astept să nici nu te caute.

| mi25 a răspuns:

Daca este vreo camera video prin zona te afla. Sau daca te cunosc... Sunt mai mule metode de a te descoperi. Nu te lua dupa ce spun unii ca au alte treburi?
Iar dacerai cu masina fi sigur ca te descopera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erai pe jos? Nu pățești nimic.

| SuperCoolDude a răspuns:

Eu zic să îți fie frică. O să te bage la răcoare :-))