| Emanuel_Panait_1992 a întrebat:

Salut, aseara dupa ce am venit din oras m-am oprit si eu in sat si am baut 2 berii, pe langa bar a trecut un echipaj de politie, am mai stat ceva la bar dar cand am plecat de acolo am dat nas in nas cu ei si mi'au dat flesuri, am fugit, dupa 20 de minute de fuga mai vine un echipaj de politie care imi taie calea, am reusit sa fug si sa ajung acasa.
Nu au pornit semnalele luminoase sau acustice, doar felsuri mi'au dat.
Ce mi se poate intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ti-au luat numarul masinii pot sa te amendeze, cel putin pentru ca n-ai oprit la semnal.
Daca au si martori ca au baut te pot amenda si pentru aceasta.

| Emanuel_Panait_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Nu au porit sirena si nici nu m'au claxonat, doar flash -uri am primit, care nu il consider semn de oprirelaughing), martori ca am baut nu au.

1 răspuns: