| catafan a întrebat:

Ce se intampla daca imi fac un abonament de 39 euro/luna, nu folosesc decat telefonul si nu platesc nici o factura, din ce am inteles pe net e ca vand contractul cei de la serviciul de telefonie unor recuperatori iar acestia te vor stresa cu telefoane, scrisori etc. Daca risc sa fiu dat in judecata ce pot pati?

5 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

2.3 ani o sa te oboseasca, plicuri odata la 5.6 luni dupa aia se intereseaza de tine la vecinii tai... si ultima dar nu cea din urma... e posibil sa te trezesti cu citatie in instanta unde bineinteles pierzi si o sa vin sa-ti ia din casa lucruri gen televizor, calculator, masina de spalat e.t.c

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te freaca bine la cap, pe urma iti pun sechestru pe bunuri

| catafan explică (pentru suntserios):

Care bunuri? si cu ce drept?

| suntserios a răspuns (pentru catafan):

Pai in primul rand se va incerca o recuperare amiabila, apoi te va da in judecata, ma rog pe parintii tai ca tu esti minor.

Cu ce drept?

citeste Codul de Procedura Civila Cartea a V - a Despre executarea silita art. 601 - 883 si ai sa vezi cu ce drept.

Crezi ca iti permiti asa sa fraiereste pe cine vrei?

Răspuns utilizator avertizat