| CasDeOaie a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesc amenda de la controlor dupa 48 ore?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va ajunge la sectia financiara si te va executa silit odata. Sau te va obliga sa o platesti cand vei avea nevoie de vreun act sa vinzi ceva masina, casa etc

3 răspunsuri:
| Endita4689 a răspuns:

Mai bine o plătești.
Apoi ai să ai mai mult de plată, când îți vine acasă amenda.

| CasDeOaie explică (pentru Endita4689):

Si daca nu o platesc nici pe aia?

| Endita4689 a răspuns (pentru CasDeOaie):

Dacă ai o singură amenda, nu știu.
Dacă ai mai multe amenzi, te obligă să plătești.

| suntserios a răspuns (pentru CasDeOaie):

Va ajunge la sectia financiara si te va executa silit odata. Sau te va obliga sa o platesti cand vei avea nevoie de vreun act sa vinzi ceva masina, casa etc