| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla la avertisment pentru consum alcool pe strada? Apare pe undeva? Sau e ceva simplu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, nu exista o baza de date pentru asemenea sanctiune contraventionala, cu unele exceptii, de ex. cele date in circulatia rutiera.

| Violleta2022 a răspuns:

Interzis, daca nu este consumat in zona speciala amnajata a unui restauranta, terasa sau gradina de vara.

Se dau AMENZI pentru consumul alcoolului in spatiul public!

https://www.politialocalas2.ro/....../index.php

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă ți se da avertisment scris nu ți se întâmplă nimic fizic și nu apare nicăieri decât în baza de date a politiei și după o perioada de timp se radiază ( dispare de la sine )