| Sportacus123 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă dau o palmă peste fund unei fete pe stradă? E doar o curiozitate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca poti fi amendat, conform L.61/1991, pentru sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice, rep. in 2020, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 2
  Constituie contravenţie săvârşirea oricăreia dintre următoarele fapte, dacă nu sunt comise în astfel de condiţii încât, potrivit legii penale, să fie considerate infracţiuni:
  1) săvârşirea în public de fapte, acte sau gesturi obscene, proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare, ameninţări cu acte de violenţă împotriva persoanelor sau bunurilor acestora, de natură să tulbure ordinea şi liniştea publică sau să provoace indignarea cetăţenilor ori să lezeze demnitatea şi onoarea acestora;"

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal oleaca de pușcărie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca fix asa se inampla la o agresiune, agresorul si victima stau amandoi la o cafea pana vine politia fix la locul faptei. Asa functioneaza, nu domnul anonim3248

| Fatamuntilor a răspuns:

Vei fi fericit daca vei primi un sut in,, bijuteriile familiei''Sau niste injuraturi/trimiteri la origini!

| johnnny123 a răspuns:

Și mai ai și alte curiozități despre hărțuirea și agresarea fetelor?

| mastadont a răspuns:

În cel mai bun caz îți ei o palmă, în cel mai rău ești dat la poliție pentru hărțuire. Femeia respectivă te va considera în mod clar un pervers libidinos, așa că nu recomand să faci așa ceva.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca nu suna la politie, atunci cred ca o sa primesti inapoi acea palma. Nu peste fund, ci peste mufa. Tu ce credeai ca o sa se intample?

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Eu zic să încerci. Doar că prima fata să fie Mama ta.

| Darius50boss a răspuns:

Încearcă și o să te trezești cu fața umflata

| InAfaraTiparelor a răspuns:

Mai bine te dai cu capul de pereti si sa-ti retezi p... cu toporul

| Unomobisnuit2005 a răspuns:

Vezi că intri la belele chiar daca palma e doar in glumă dată poți intra la zdup pentru viol așa că dacă îți e dragă LIBERTATEA STAI POTOL!

| vixeeen a răspuns:

Sper sa te distrezi la sectie