| Florentin_Daniel_1997 a întrebat:

Ce se poate intampla daca ma opreste politia (la un control) si eu mi-am uitat permisu si buletinu acasa (talonu fiind in masina )...Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Dai adresa corecta(sa te fereasca sa dai una eronata)si te verifica prin statie. Daca sunt in foame de bani acum dupa sarbatori iti vor da amenda.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta de a nu prezenta politiei actele la control, in primul rand permisul de conducere, constituie contraventie si se sanctioneaza cu 6-8 puncte-amenda, respectiv amenda de la 510 lei la 680 lei. Daca platesti pe loc sau in maximum 48 de ore va trebui sa platesti jumatate din minim, respectiv 255 lei.

| BassHunter13 a răspuns:

Pana la urma te gaseste prin statie..Si o sa primesti o amenda mic parca 60-80lei pentru ca nu ai actele la tine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sofer fiind ar trebuie sa stii ca reprezinta o contraventie si primesti o amenda

| cristinna23 a răspuns:

Primesti o amenda.