| FilipJicha a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a deveni invatator? Am inteles de la cineva cum ca ar fi de ajuns modulul psihopedagogic si o facultate finalizata, oricare, pentru a ocupa un post liber si a deveni invatator necalificat. Este adevarat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de facultate pentru a deveni invatator, este destul sa faci un liceu pedagogic. Cu facultatea si modulul pedagogic poti deveni profesor.

| FilipJicha explică (pentru Ioandelasal):

Deci, sa inteleg ca doar cei care termina un liceu pedagogic pot deveni invatatori. Multumesc!