| IngerAlb a întrebat:

Cei care stiu ceva in domeniul juridic, ce inseamna asta?
Document: Nespecificat
Tip soluţie: Nespecificat
Soluție pe scurt: Nespecificat
Complet: Complet11 - civil - fond funciar - minori

Oră: 09:00
Document: Încheiere de ședinţă
Tip soluţie: Amână cauza
Soluție pe scurt: lipsă procedură de citare cu pârâţii
Complet: Complet11 - civil - fond funciar - minori

Document: Hotarâre
Tip soluţie: Amână cauza
Soluție pe scurt: Respinge acţiunea. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Deva.
Complet: Complet11 - civil - fond funciar - minori

Document: Încheiere de ședinţă
Tip soluţie: Amână cauza
Soluție pe scurt: pentru administrarea probelor
Complet: Complet11 - civil - fond funciar - minori

Document: Încheiere de ședință
Tip soluţie: Amână cauza
Soluție pe scurt: administrare probe
Complet: Complet11 - civil - fond funciar - minori

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost un proces pe fond funciar si in care au fost parti si minori. Au fost cateva termene de judecata la care cauza a fost amanata pentru motivele aratate si la ultimul termen s-a pronuntat hotararea, respectiv cererea reclamantului a fost respinsa. Acesta poate face apel in termen de 30 de zile de la comunicarea hotararii (data cand primeste hotararea judecatoreasca la domiciliu/adresa). Apelul se depune la Judecatoria Deva.

| JohnnyBi a răspuns:

Amanari. adica se reprogrameaza dosarul pentru alta data calendaristica pentru lipsa de procedura, se administreaza probe sau ti-a respins actiunea. aici ai dreptul sa faci apel la instanta mentionata in incheiere daca vrei, in termenul prevazut de aceasta