| Girly97 a întrebat:

Cine a castigat alegerile?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ciuma ca de obicei. Din cauza voastra pentru ca nu iesiti la vot masochisti cum zice truckerboy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cica PSD.

| anonimg a răspuns:

Cei mai corupți dintre cei corupți câștigă întotdeauna?

| SingleForOne a răspuns (pentru anonimg):

Corect. Să mai vorbim și despre cum realizează asemenea câștiguri?

| anonimg a răspuns (pentru SingleForOne):

Nu este nevoie. Corupția politică se întinde singură la fel cum o celulă canceroasă corupe o alta.
Nimeni nu este perfect. Dar atunci când te afli într-o poziție de conducere, este mai bine să nu mai fi într-o astfel de poziție, pentru că un astfel de om va distruge toți cetățenii unui stat.

| Frank51 a răspuns:

Dupa cum se vede va castiga alianta PNL USR UDMR, PSD nu poate face majoritate cu nimeni happy

| Sofer a răspuns:

După procente se pare ca PSD. Vedem mai târziu cine e câștigătorul.

| aXy99 a răspuns:

Nimeni. Aflam peste cateva ore cu siguranta.
Aici nu e vorba de castigat, ci de cine obtine majoritatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PSD. De ce? Fiindca batranii au iesit la vot in numar mare, iar tinerii au stat cu burta la soare si au zis ca votul lor nu conteaza. Ei, bravo! Sa va asumati. Si sa nu va vad ca protestati Ciuma Rosie ca daca ieseati la vot NU AVEAU NICIO ȘANSA. PSD e cu foarte foarte putin in avans, asta in conditiile in care au votat majoritar persoane de varsta mijlocie si batrani, care voteaza mereu PSD(sau mai nou AUR). Daca tinerii ieseau la vot iesea PNL primul, PSD al doilea si USR pe 3 dar la o diferenta mult mai mica si n-ar mai fi intrat in parlament partidul Pro-Ponta sau alte d'astea. Sper ca nimeni nu se va plange de situatie caci era FOARTE usor sa nu fie asa. Bravo!

| Andrei200202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte adevarat dar pro Romania nici nu a făcut 5% deci nu intră in parlament.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei200202):

Da, probabil asa este. La vremea cand m-am uitat eu pe Exit Poll-uri avea 5% la limita. Probabil s-au schimbat procentele.

| Andrei200202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exit poll ul e o aproximare, oricum era pe muchie de cuțit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei200202):

Dap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aur forta

| NunuNini a răspuns:

Inca se numara.

| badpanda a răspuns:

Se bat pentru ciolan.Indiferent cine castiga, vor fi aceleasi certuri si nimeni nu va face nimic.Dau vina unii pe altii.
In perioada aceasta s-a vazut si incompetenta PNL-ului.
Avem politicieni incompetenti indiferent de partid.

| badriel a răspuns:

PSD, din fericire

| Eusunt132 a răspuns:

Din pacate Psd happy.

| Eusunt132 a răspuns:

PSD a obţinut 30, 5%, PNL 29%, iar USR-PLUS 15.9%,