| honey2804 a întrebat:

Cine imi poate da un caz real ale incalcarii articolului 36 din OUG50/2010?
art.36 - Pentru creditul acordat, creditorul poate percepe numai: comision de analiza dosar, comision de administrare credit sau comision de administrare cont curent, compensatie în cazul rambursarii anticipate, costuri aferente asigurarilor, dupa caz, penalitati, precum si un comision unic pentru servicii prestate la cererea consumatorilor.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai real caz este sa faci o plângere la Protecția Consumatorului, vezi ce se întâmplă.
Instanța de judecată dă verdictul.
Băncile sunt cămătari cu acte.
Succes!
Pa, pa.