| SilentRain a întrebat:

Cine poate să ma lamureasca și pe mine,vreau să plec o luna în Anglia,dar fără să îmi pierd locul de muncă din România
Exista vreo metoda, un concediu de o luna de zile?

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt 2 posibilitati: concediul de odihna sau acordarea unui concediu neplatit, bineinteles daca angajatorul consimte sa ti-l acorde.

| SilentRain explică (pentru Ioandelasal):

Am aproape un an de muncă, îmi este frică să nu ma dea afară, și apoi am concediu definitiv sad

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara plata

| Bondarel99 a răspuns:

Daca faci un copil poti sa pleci chiar mai multe luni laughing

| SilentRain explică (pentru Bondarel99):

'Ești extraordinar de amuzantastraight face

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O sa avem un nepoteeeel.

| Endoryus a răspuns:

De unde ai tu bani pentru o luna in Anglia? Tu aia care cere 5 lei pe aici? O.o

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Am adunat aia 5 lei cersiti, pardon inprumutati
Nu sunt chiar in halul ala de praf, mai am si eu un leu, doi

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Aici viata e mai scumpa, de asta ziceam. Era un misto dar acum vorbesc serios. O luna o sa te coste ceva, daca nu vii la cineva care sa te tina o luna in casa lor.

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Sunt la servici acum, nu prea am timp acu'de socializare
Stiam ca e scumpa, o stau la o ruda in chirie
Tu stai in Anglia?

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

S-au facut 18 luni acum 6 zile de cand stau in Londra.
E bine ca stai la cineva. Spune-i din partea mea sa te puna la facut curatenie in casa si spalat vase in loc de bani pentru chirie big grin

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Apreciez ca imi povestesti din experienta, dar eu prefer sa platesc big grin
Nu-i asa ca daca trec prin Londra oferi tu cazare gratis amice big grin
Noi doi o sa devenim bff, forever big grin

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Mie ca devin gay daca te vad asa ca mai bine, lasa big grin
Ps. Nu am eu neamuri asa de bune incat sa stau pe gratis la cineva crying

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Pai nu trebuie sa ma vezi, inchide ochii sau puneti o punga in cap

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Iti pui tu o punga in cap, urato.

| P3d1a a răspuns:

Te duci la sef si il intrebi daca poate sa iti dea concediu fara plata, dar trebuie sa o faci din timp, daca nu il anunti din timp ca vrei concediu sunt sanse mari sa zica ca alta data.