| anonim_4396 a întrebat:

Cineva a spus ca legile sunt facute pentru a nu fi respectate, este adevarat? ati incalcat vreodata legea? da-ti exemple

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am baut bere noaptea, in parc, pe banca.
Cand aproape sa ies din oras, am scapat piciorul pe acceleratie, dar m-am infipt in frana cand am vazut masina cu radarul, asa ca (sper) nu se pune.
Am fumat un joint in facultate, pe vremea impuscatului.
Si oi mai fi calcat vreo 10-15 legi, ca doar nu-s Monitorul Oficial sa le stiu pe toate.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu cred ca nu putem spune niciodata ca nu am incalcat legea, pentru ca fara sa vrei nu le poti sti pe toate chiar daca ai la dispozitie tot arsenalul de legi. Un exemplu banal, te grabesti si nu treci pe la locul marcat, sau mai grav, ai un control de la fisc si te amendeaza ca nu stiu ce lege ai incalcat-o.

| Bacemi a răspuns:

Am incalcat si nu odata legea. De exempu am consumat alcool in spatii publice. Nu sunt adeptul zicalei : '' Legile / regulile sunt facute pentru a fi incalcate ". Totusi, daca o lege e stupida prin faptul ca nu deranjez pe nimeni o incalc.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu intru in detalii dar sa zicem ca se leaga de "sex&drugs&rock'n'roll"hee hee

| Vizitiul a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine. Nu neaparat legi, dar niste sfaturi da, tin sa-ti zic ca m-am lovit la ceas.

| fabiola a răspuns:

Cred ca toti incalcam legea pentru ca nu este suficient mediatizata si in plus, uneori, poate fii interpretata!

| Lora_6439 a răspuns:

Legile sunt facute pentru a nu fi respectate pentru ca firea omului e facuta in asa fel incat el sa faca (din curiozitate sau nu) exact ceea ce nu are voie. Am incalcat legea. De mici o incalcam (am agresat fizic si verbal tongue si or mai fi.)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am calcat pe iarba rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Legea e o bariera, peste care pasesc cu usurinta cei mari, pe sub care se strecoara smecherii, si de care se impiedica toti prostii.

| asdgfhresry a răspuns:

Am injurat un politsist. Am trecut direct pe rosu de fiecare data. Se pune? whistling Ah, si in rest doar banalele regulamente la scoala.

| oky a răspuns:

Da. Si nu o data.