| carmaw a întrebat:

Cit e salariu minim pe economie din ianuarie 2013 si cit e de platit lunar pentru asigurarile sociale.Platesc din mina, nu lucrez.
Multumesc de raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Se aude de 800 lei.Dar inca nu a fost stabilit.FMI este de acord cu propunerea guvernului.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu a aparut HG cu salariul minim pe 2013. De altfel ai vreme sa platesti pana la sfarsitul lunii si cred ca o sa apara in viitorul apropiat.
N-a aparut nici legea Bugetului asigurarilor sociale, asa ca nu se stie exact daca o sa fie alte cote sau se mentin cele anterioare.