| Twister09 a întrebat:

Credeți că am făcut rău, dacă când s-a despărțit fosta de mine, adică ma lăsat pentru altul și a trimis ceva poze cu ea dezbrăcată.
Și eu am aratat și la alți pozele cu ea? Credeți ca am făcut rău?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta ta este infractiunea de violare a vietii private, conform Codului penal, citez:
"ART. 226.Violarea vieţii private
  (1) Atingerea adusă vieţii private, fără drept, prin fotografierea, captarea sau înregistrarea de imagini, ascultarea cu mijloace tehnice sau înregistrarea audio a unei persoane aflate într-o locuinţă sau încăpere ori dependinţa ţinând de aceasta sau a unei convorbiri private se pedepseşte cu închisoare de la o lună la 6 luni sau cu amendă.
  (2) Divulgarea, difuzarea, prezentarea sau transmiterea, fără drept, a  sunetelor, convorbirilor ori a imaginilor prevăzute în alin. (1), către o altă persoană sau către public, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă."
Daca iti face plangere penala poti fi condamnat, cu amenda penala sau inchisoare. De asemenea, daca fosta sotie solicita, poti fi obligat si la plata unei sume de bani reprezentand daune morale.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai mult decat ce zice AnemonaP, daca te da in judecata o incurci. Sunt multi care au primit inchisoare pentru asta. Nu mai punem la socoteala ca un barbat n-ar face asa ceva.

| darrio2007 a răspuns:

Ai facut rău. Că vor spune toti ceilalti cat de fraier ai fost de ai pierdut asemenea bunaciune.

| Lukasssz a răspuns:

Frate ai nuds cu ea? Daca da contacteaza-ma in privathee hee

| Nirvanaaa a răspuns:

Evident ca ai făcut rău. Trebuia sa rămână între voi doi.

| Twister09 explică (pentru Nirvanaaa):

Nu mi-a trimis mie pozele.
Ea trimis celuilalt, și ala lea făcut public, eu doar le-am arătat la câțiva prieteni

| iliiiinca a răspuns (pentru Twister09):

Ce crezi ca e,, cool" in a le arată prietenilor tai poza cu fosta ta goală?

| AnemonaP a răspuns:

Copilărie, normal ca ai făcut rau. Te răzbuni degeaba. Ești imatur tare, mai ai de mâncat pana sa ajungi la stadiul de barbat