| PiatrăAscuțită a întrebat:

Credeti ca ar putea urma un Al 4-lea Reich? Vreau parerea voastra. Daca ar urma, de ce regim ar fi condus?

Răspuns Câştigător
| Marius511 a răspuns:

Traim cele mai pasnice vremuri pe care le puteam trai, si asta de cateva zeci de ani. N/o fi linistea diniainte de furtuna?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu.

| stlucian a răspuns:

Da!, E pe vine! Adica sta la toaleta! Or fi ei germanii buni si foarte buni la anumite conceptii dar nu uita ca au declansat 2 razboaie mondiale! Asa ca chiar daca sunt perfectionisti si l-au avut pe Wernher von Braun el a ales fortat de imprejurari sa mearga in America!
DE CE?

Oricum Wernher von Braun, conducător al programului german de creare a rachetelor germane (cea mai cunoscută: V-2) atât înainte de-al Doilea Război Mondial, cât și în toiul lui, a fost adus în Statele Unite, împreună cu o bună parte a echipei sale științifice de la Peenemünde, printr-o operație secretă numită Operațiunea Paperclip. A devenit cetățean al Statelor Unite.

Mai sunt multe de spus dar cred ca e de ajuns si mai ales ca suntem facuti sa acceptam cateodata si ceeace nu ne place.NU SUNTEM NOI DE VINA, DE VINA SUNTEM IN TOTALITATE ca acceptam sa fim "ca un musuroi"!

| Marius511 a răspuns:

Nu. Au invatat ce aveau nevoei sa invete. Oricvum nemtii sunt primii ca finante

| Marius511 a răspuns:

Razboi mondial va fi dar nu Reich

| MegaParty a răspuns:

De regimul idiotului care te-a invatat istorie cum *** sa mai existe un al 4-lea reich in Europa e pace. Funda?