| oprescudorin11 a întrebat:

Credeti ca BOR ar martiriza, ar sanctifica, ar sfinti, chiar si la presiuni externe sau pentru bani pe Marele Rege Mihai I al Romaniei? Care s-a sacrificat pentru Romania, pentru Poporul Roman, caruia i-a fost devotat pana la moartea de acum?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Defineste sfintenia raportandu-te la pretentiile religioase pe care le are "crestinismul", la adresa ta.
1. sa iti faci supusii sclavi ai manastirilor este dovada de sfintenie?
2. sa dai otomanilor fete si baieti, pentru orgii sexuale, este dovada de sfintenie
3. sa ucizi barbatul care protesteaza ca ii necinstesti nevasta ori fica, ESTE DOVADA DE SFINTENIE?
Ce spuneai de "mortul zilei"?

2 răspunsuri:
| Tyberiu2000 a răspuns:

Habar n-ai cine a fost sau ce a făcut Regele Mihai, așa-i?

| oprescudorin11 explică (pentru Tyberiu2000):

Invata-ma tu! Te rog frumos!