| GyeBaek a întrebat:

Credeti ca cel mai bine pentru tara ar fi sa vina un presedinte strain ales de UE.

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ce naibii nu vedeti ca noi ca natie sintem inexistenti? A venit un ungur si a aprins scinteia revolutiei, acum sirianul asta.Ce roman vezi implicat in afara de dobitocii aia care recurg manipulati la violenta?

| GyeBaek explică (pentru harciog):

Pai poate un strain va reusit sa refaaca natiunea asta care doar teoretic mai exista, practic e moarta.

| harciog a răspuns:

Oricum sintem prosti de crapam ca inca nu intelegem ca oricum ar fi nu politicul influienteaza saracia lucie ci situatia economica. Politica manipuleaza prostimea de mi-e rusine cu zodia mea de berbec ca mi-aminteste de turma naibii.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Ce presedinte ales de UE?
Aia si cei care au fost cu ideea sa intaram in Ue,ne au distrus!
Singur beneficiu care la am avut noi,a fosta ca am putut trece dincolo,fara viza,in rest nimic.
Ne au vandut tara la straini suntem coordonati de ei,tara noastra este vanduta la ei,din cauza datoriilor uriase pe care cica nii se a imprumutat!
Fra Ue, care nu vor ne au introdus taxe si impozite, ne fac pachetul de tigari pana la 5 euro!
Pai ce noi avem salarii ca la straini de 2000 de euro?
Eu am stat ceva timp afara si am vazut ce sistem au ei, pai cand vreodata ne vom dezvolta pe sfer macar ca ei? Never!

| GyeBaek explică (pentru AIRIUS):

Pai asta e ideea sa vina un om srios care sa ne pate sa fim o tara cu adevarat europeana.

| AIRIUS a răspuns (pentru GyeBaek):

Iubita,nu va fi asta niciodata! UIte te cate nenorocirii ne paste de cand am intrat in UE! Nu vezi si tu ca benzina se scumpeste extraordinar de dea,ca vor sa introduca preturi ca la ei, desi noi avem salariile mizerabile, nu vezi ca au scumpit caldura si dintr un salariu de 7 mil, omul plateste 5 la caldura pe timp de iarna? Astea sunt numai de la straini, de ei suntem guvernati!

| AlexCrb a răspuns:

Nu, sa ne cumpere nemtii.

| 愛日本 a răspuns:

Ar fii mai bine, din cauza lui Băsescu Boc şi ceielalţi... ţara a ajuns penală 100%, săracă rău de tot şi mulţi oameni nu au bani de mâncare nici adăpost unde să stea, bătrânii mor pendelete că acum spitalele sau privatizat. Jos Băsescu!

| DrunkenRat a răspuns:

La inceput ar fi...

| GyeBaek explică (pentru DrunkenRat):

Dar de ce numai la inceput?

| DrunkenRat a răspuns (pentru GyeBaek):

Toata lumea isi da arama pe fata la un moment dat, este doar o chestiune de timp.

| GodBlessYou a răspuns:

Nu acolo e buba, nu la presedintie, ci la coruptia din ministere! Trebuie urgent combatuta coruptia si evaziunea fiscala, daca nu am avea evaziune si am fi o tara fara coruptie, am avea un nivel de trai demn pentru Europa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sa vina iar un Hoahănțoalăn. Parca nu ne-ajunge ca ne-am pricopsit de pe urma ultimului, cu un Sturza papagal si un Duda panglicar.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Voi chiar nu realizaţi că există şi români competenţi. Ideea e că aţi văzut numai incompetenţi care să conducă ţara.

| Gagicaru a răspuns:

Cand o vedea ce tara avem sigur is da demisia in 2 ore

| Abracadabraash a răspuns:

Poate da, pentru ca vad ca numa prosti de presedinti in in Romaniastraight facelaughing