| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeți, Rusia va ataca Moldova?

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Dacă va mai avea armată sau economie după războiul ăsta, poate. Sancțiunile economice prăbușesc economia rusă și nici invazia nu e așa simplă cum s-a crezut. Ceea ce trebuia să fie un Blitzkrieg se lungește deja de două luni, fără ca rușii să fi făcut mare brânză.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o atace ca să ce? Cu ce motiv? Ce să facă cu ea pe urmă?

| chuckmanson a răspuns:

Având în vedere ca si-au distrus economia și armata sa nu mai vorbesc ca a devenit stat paria, nu prea pot sa ii vad atacând alta țară pentru cel puțin 3 decenii

| Allemando a răspuns:

Dacă ar hotărî să-și ia în cap UE (știu că Moldova nu e din UE, dar Maia Sandu e pro-europeană) și celelalte state care susțin Moldova, da. Dacă decid așa ceva, o să treacă peste moldoveni ca prin apă. Nu o să opună nicio rezistență.