| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Credeti ca e posibil sa se reintroduca reigmul militar obligatoriu avand in vedere ca poate iesim din NATO si ne pierdem de tot libertatea?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu "regimul" ci serviciul militar obligatoriu.
Nu cred ca o sa se reintroduca serviciul militar obligatoriu, decat in cazurile prevazute de lege, respectiv pe durata stãrii de rãzboi, a stãrii de mobilizare, precum şi pe timpul stãrii de asediu.
Si sunt sigur ca nu o sa iesim din NATO, atata timp cat aceasta alianta va dainui.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Cine zice? N-am auzit de asta, mai ales "ca am iesit din NATO".

| KlArt a răspuns:

Asta-i cea mai tare pe ziua de azi! Dacă ne-am fi putut apăra singuri, am fi făcut asta demult. Ce rost ar fi avut să cheltuim bani cu NATO? Și... liberi?! Depinde ce înseamnă libertate pentru tine. Ești destul de liber în prezent! Nu cred că va veni cineva și ne va pregăti câte o cușcă pentru fiecare. E absurd!